Inne

08.03.2013 aktualizacja 19.07.2016

Muzeum Neonów ogłosiło konkurs na warszawski neon

Konkurs na projekt neonu nawiązującego do Warszawy ogłosiło stołeczne Muzeum Neonów. Zwycięska praca ma się stać nową wizytówką miasta. Projekty można nadsyłać do 17 kwietnia. Nadsyłane na konkurs projekty mogą mieć dowolną formę estetyczną, być nośnikiem przekazu lub reklamą. Organizatorzy konkursu zachęcają do nawiązywania do wzornictwa czasów powojennej Polski, powracającego dziś w logotypach czy wzornictwie plakatowym.

Po zakończeniu naboru 17 kwietnia zostanie wyłonionych pięć prac, które następnie zostaną poddane pod głosowanie za pomocą aplikacji umieszczonej na profilach Muzeum Neonów i jego mecenasa RWE Polska na Facebooku.

Na zwycięzcę konkursu czeka nagroda pieniężna w wysokości 2 tys. zł. Nagrodzony projekt zostanie zrealizowany, będzie go można zobaczyć na wystawie w Muzeum Neonów. Ekspozycja zostanie otwarta w Noc Muzeów 18 maja.

Celem konkursu odbywającego się pod hasłem "Wyraź energię miasta, stwórz neonową wizytówkę stolicy" jest stworzenie świetlnego symbolu stolicy.

Organizatorami konkursu są Muzeum Neonów i jego mecenas RWE Polska. Konkurs wspierają merytorycznie Akademia Sztuk Pięknych oraz Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Honorowy patronat nad konkursem objęła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Warszawskie Muzeum Neonów jest pierwszą w Polsce placówką, której misją jest dokumentacja i ochrona reklam świetlnych. Projekt ratowania neonów rozpoczęto w 2005 r., siedzibę placówki mieszczącą się na Pradze otwarto w maju 2012 r. Wśród eksponatów muzeum znajdują się m.in. szyld Kina Praha zburzonego w 2005 r., elementy świetlnego globusa Orbisu z Al. Jerozolimskich i neon salonu RTV i AGD "Berlin" z ul. Marszałkowskiej.(PAP)

mce/ ls/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL