Kultura i sztuka po 1989 roku

14.05.2018

"Niedziele w teatrze" receptą na dni bez handlu

Tańsze bilety do teatrów w niedziele wolne od handlu mają przyciągnąć poznaniaków do placówek kulturalnych. Pilotaż akcji "niedziele w teatrze" ruszy w Poznaniu w czerwcu.

Wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski poinformował w poniedziałek, że przedsięwzięcie będzie wdrażane etapami. Jako pierwszy, bilety o połowę tańsze zaproponuje Teatr Polski.

"Po przerwie wakacyjnej, od września, tańsze bilety w niedziele będą dostępne w Teatrze Animacji, Teatrze Muzycznym i w Centrum Sztuki Dziecka. W przyszłym roku, do miejsc z biletami za połowę ceny, dołączy też Teatr Ósmego Dnia. Chcemy zaproponować tańsze spędzanie wolnego czasu w instytucjach kultury" – powiedział Solarski.

Wyjaśnił, że przedsięwzięcie jest pomysłem jednego z lokalnych radnych. Również inne poznańskie instytucje kultury będą zachęcały do udziału w niedzielnych wydarzeniach. Swoje inicjatywy także na dni wolne od handlu zaproponują m.in. Centrum Kultury Zamek i Galeria Miejska Arsenał.

Władze miasta poinformowały w poniedziałek, że w najbliższym czasie ogłoszony zostanie konkurs architektoniczny na projekt nowej siedziby Teatru Muzycznego w Poznaniu. Obiekt będzie się mieścił przy ul. Skośnej, w pobliżu Akademii Muzycznej.

"Nowy teatr zlokalizowany będzie w niewielkiej odległości od innych instytucji kultury – Filharmonii, Auli UAM, Teatru Wielkiego czy CK Zamek. Będzie on również widoczny od ul. Roosevelta, ronda Kaponiera, ul. Głogowskiej i mostu Dworcowego. Zależy więc nam na ciekawym projekcie, który dobrze wkomponuje się w otoczenie, ale jednocześnie będzie wyjątkowy" – powiedział Solarski.

Miasto myśli też o wsparciu lokalnych artystów. Z myślą o nich w mieście ma powstać Próbownia dla poznańskich zespołów i muzyków. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ rosa/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL