Kultura i sztuka po 1989 roku

20.05.2019

Niemcy będą gościem 23. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie

Niemcy będą gościem tegorocznych 23. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, które odbędą się między 24 a 27 października - podali w poniedziałek organizatorzy.

Niemcy zaprezentują się pod hasłem "German stories". Nazwiska niemieckojęzycznych autorów, których będzie można spotkać pod Wawelem mają być ogłoszone już wkrótce.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to nie tylko stoiska wydawców i możliwość nabycia nowości książkowych, ale także miejsce spotkań z ulubionymi autorami i bogaty program towarzyszący.

"W tym roku chcemy docenić polskich ilustratorów, którzy podbijają świat. Organizatorzy targów pamiętają o nich i będą chcieli podkreślić ich rolę w tworzeniu polskiej literatury" - powiedziała PAP Katarzyna Gościańska z Targów w Krakowie.

Krakowskie targi to także wydarzenie branżowe, kierowane do wydawców, księgarzy i bibliotekarzy. Na czas ich 23. edycji zaplanowano konferencję Szkoły Gospodarki Cyfrowej dla księgarzy o budowaniu biznesu i komunikacji z klientem w internecie.

Hasłem przewodnim tegorocznych Międzynarodowych Targów Książki będą słowa Carlosa Ruiza Zafona "Czytać to bardziej żyć". "Z całą pewnością oznacza to życie intensywne, w którym jest jednak czas na refleksję" - mówi Zuzanna Oettingen, komisarz Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. "Literatura zmusza nas do myślenia, analizy i szukania rozwiązań. Budzi w nas ciekowość świata i ludzi, a Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie wyrosły właśnie z potrzeby spotykania się i rozmowy w kręgu osób kochających literaturę" - dodała.

W ubiegłym roku wystawców było 615, a gościem honorowym targów była Szwecja (wcześniej Francja, Izrael, Litwa). W ciągu czterech dni targi odwiedziło blisko 68 tys. osób. (PAP)

autor: Małgorzata Wosion-Czoba

wos/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL