Polska po 1989 roku

17.05.2019

Noc Muzeów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Sala posiedzeń rządu, gabinet premiera, dawna siedziba Generalnego Inspektoratu Sił Zbrojnych i zabytkowe schodu z początku XX w. - to niektóre miejsca, które w Noc Muzeów mogą zobaczyć zwiedzający Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Goście będą mogli też zrobić sobie zdjęcie w fotelu premiera.

KPRM podkreślił w komunikacie, że jego budynek to wyjątkowe miejsce, gdzie każdy odwiedzający będzie miał możliwość poznania ciekawej i bogatej historii oraz znajdujących się w nim dzieł sztuki.

"Wraz z naszymi przewodnikami odkryj dawną siedzibę Generalnego Inspektoratu Sił Zbrojnych, którym kierował m.in. marszałek Józef Piłsudski. Zobacz zabytkowe schody z początku XX wieku, które można podziwiać pod przeszkloną podłogą w holu głównym. Poznaj miejsca, gdzie premier i członkowie rządu przyjmują delegacje zagranicznych gości. Zobacz salę im. Frycza Modrzewskiego, gdzie odbywają się posiedzenia Rady Ministrów i zrób sobie zdjęcie w fotelu premiera. Zajrzyj również do gabinetu, gdzie na co dzień pracuje szef rządu" - zachęca Kancelaria.

Goście będą mogli zobaczyć miejsca znane z relacji medialnych, gdzie - jak podkreślił KPRM - "na co dzień zapadają kluczowe decyzje dla kraju".

Organizatorzy zapowiedzieli, że pokażą kulisy organizacji wizyt zagranicznych oraz konferencji prasowych. Zwiedzający będą mogli też wziąć udział w warsztatach z protokołu dyplomatycznego, prowadzonych przez pracowników Departamentu Spraw Zagranicznych.

Zwiedzanie KPRM rozpocznie się o godz. 19, a ostatnie wejście będzie możliwe o północy. Goście będą wchodzić przez wejście "A", gdzie - w biurze przepustek - należy okazać dokument ze zdjęciem.(PAP)

autor: Anna Tustanowska

amt/ godl/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL