Kultura i sztuka po 1989 roku

16.09.2017

Pierwszy dzień 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Koncertem jubileuszu 50-lecia pracy scenicznej Maryli Rodowicz w Opolu rozpoczął się 54. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Wydarzeniu towarzyszy szereg imprez organizowanych poza amfiteatrem.

W tym roku organizatorem festiwalu jest wyłącznie TVP. Miasto Opole, które jest właścicielem marki, udostępniło telewizji amfiteatr i logo imprezy. Nie zapomniano jednak o tych, którzy z różnych powodów nie oglądają koncertów z widowni. Wszystkie imprezy okołofestiwalowe na opolskim rynku są bezpłatne.

Przed rozpoczęciem koncertu w rynku uroczyście odsłonięto gwiazdy z nazwiskami Jana Pietrzaka i Ani Wyszkoni. Na ustawionym przed ratuszem telebimie można było obejrzeć dokument w reżyserii Tomasza Knittela "Dobry wieczór, Opole" opowiadający historię opolskiego festiwalu. W tym samym miejscu piątkowe koncerty Maryli Rodowicz i jej gości oraz Debiuty oglądało kilkadziesiąt osób. Muzyki z opolskiego amfiteatru słuchano także w działających na rynku ogródkach piwnych.

Muzeum Piosenki Polskiej zaprasza do "Kawiarenki z gwiazdami", gdzie będzie można spotkać się z artystami występującymi na opolskiej scenie. Pojawi się m.in. Izabela Trojanowska, Feel, Doda, Anna Wyszkoni i Kasia Cerekwicka.

Na sobotę zaplanowano odsłonięcie gwiazdy z nazwiskiem autora wielu przebojów Marka Dutkiewicza. Uroczystości towarzyszyć będzie Akademicki Chór Politechniki Opolskiej. (PAP)

masz/ mars/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL