Kultura i sztuka po 1989 roku

08.12.2019

Premiera spektaklu „Piotruś Punk” – 12 grudnia w warszawskim Teatrze Lalka

12 grudnia Teatr Lalka i Fundacja po DRUGIE zapraszają na premierę spektaklu „Piotruś Punk” w reż. Zuzy Gaińskiej i Małgorzaty Lewińskiej. Występują dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej Stowarzyszenia Serduszko dla Dzieci, młodzież z Fundacji po DRUGIE i mieszkańcy Ośrodka „Tylko”.

"Zagubieni Chłopcy z opowieści o Piotrusiu Panie sami zbudowali sobie dom. Miał on tylko jedno pomieszczenie, ale każdy mieszkaniec posiadał do niego własne drzwi. Historia Piotrusia i Chłopców stanowi kanwę naszego spektaklu. Jest opowieścią o potrzebie posiadania własnego miejsca, poszukiwaniu relacji i przynależności, dorastaniu i byciu dzieckiem" - napisano na stronie Teatru Lalka.

Jak wyjaśniły twórczynie przedstawienia, "dorastanie dla aktorów naszego spektaklu – dzieci korzystających ze wsparcia świetlicy socjoterapeutycznej na warszawskiej Pradze, młodzieży zmagającej się z pierwszymi etapami dorosłości, która z różnych powodów znalazła się na ulicy, wreszcie dorosłych mieszkańców schroniska dla osób bezdomnych – często jest doświadczeniem niezwykle trudnym i stojącym u podstaw pojawiających się życiowych problemów i kryzysów".

"Nasi aktorzy, choć większość z nich jest już metrykalnie dorosła, muszą dorosnąć od nowa, a dorastanie jest możliwe jedynie wtedy, gdy uda się im znów, choć przez chwilę być dziećmi. Jeśli nie obudzą w sobie dziecka, nie uwierzą we wróżki, nie zdołają ruszyć w dobrą stronę" - czytamy w nocie od realizatorek.

"Staną się bezdusznym Kapitanem Hakiem albo przeliczającym wszystko na pieniądze panem Darlingiem" - podkreślono.

Za scenariusza i reżyserię odpowiadaj Zuza Gaińska i Małgorzata Lewińska.

Występują dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej Stowarzyszenia Serduszko dla Dzieci, młodzież z Fundacji po DRUGIE oraz mieszkańcy Ośrodka "Tylko" Caritas Archidiecezji Warszawskiej.

Spektakl powstał w ramach projektu Fundacji po DRUGIE pt. "Nie masz nic, możesz mieć wszystko" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Premiera "Piotrusia Punka" - 12 grudnia o godz. 19 w stołecznym Teatrze Lalka.(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

gj/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL