Kultura i sztuka po 1989 roku

16.08.2019

Prezes TVP o Nagrodzie Mediów Publicznych: trzeba zauważać dzieła wybitne

Trzeba zauważać dzieła wybitne, w ten sposób buduje się powagę i prestiż tego projektu – mówi o powrocie Nagród Mediów Publicznych prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski.

"Nagroda jest potrzebna, dlatego że w dziedzinie pracy nad formacją tożsamościową, nad odbudowywaniem wspólnoty - trzeba zauważać dzieła wybitne. Bo w ten sposób buduje się powagę i prestiż tego projektu" - ocenił w piątek w Polskim Radiu 24 ideę wręczania Nagród Mediów Publicznych prezes TVP Jacek Kurski.

CZYTAJ TAKŻE

"Dlatego ja z wielką radością - jak tylko Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych wystąpił z tą ideą - byłem gotowy" - podkreślił.

Przypomniał, że w ostatnich latach "była duża rotacja w zarządach" Polskiej Agencji Prasowej i Polskiego Radia, "wśród partnerów" Nagrody Mediów Publicznych. "Ciągle nie można było złapać pełnej stabilizacji" - wyjaśnił.

"Teraz się to udało. W związku z czym będziemy przyznawać tę nagrodę już jesienią tego roku" - podkreślił prezes Kurski.

9 lipca na konferencji prasowej w Centrum Prasowym PAP w Warszawie, przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański poinformował, że TVP, Polskie Radio i PAP po 11 latach przerwy wznawiają przyznawanie Nagród Mediów Publicznych.

Będą one przyznawane w trzech kategoriach: obraz, muzyka, słowo. Zwycięzców, którzy otrzymają statuetkę oraz nagrodę w wysokości 100 tys. zł, poznamy podczas gali we wrześniu w Teatrze Polskim w Warszawie.(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

gj/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL