Kultura i sztuka po 1989 roku

29.06.2019

Zuza Wiśniewska laureatką 46. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”

Zuza Wiśniewska z Torunia wygrała tegoroczną 46. edycję Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie, jednej z najbardziej znanych i ugruntowanych imprez piosenki poetyckiej w kraju.

Zuza Wiśniewska wygrała konkurs piosenką "Mróz", do której sama napisała tekst i skomponowała muzykę, a na scenie wykonała utwór grając przy tym na ukulele. Jako drugi utwór Wiśniewska zaśpiewała, także przy akompaniamencie ukulele, utwór "Różyczka" do tekstu Johanna Wolfganga Goethego. Nagrodę Wiśniewskiej, 5 tys. zł, ufundował ZAIKS.

Zuza Wiśniewska jest laureatką kilku festiwali piosenki artystycznej. Na początku czerwca wygrała Turniej Poezji Śpiewanej we Włocławku; na koncie ma także laury Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską, bydgoskiej FIPY, koszalińskiej Nadziei czy Turnieju Poezji Śpiewanej w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

II nagrodę tegorocznych "Spotkań Zamkowych" (3 tys. zł ufundowane przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego) jury przyznało Angelice Balcerek z Radomia.

III nagrodę, 2 tys. zł od prezydenta Olsztyna, przyznano Pameli Adamik z Warszawy.

Wyróżnienia w konkursie przyznano Katarzynie Dmoch z Warszawy, Aleksandrze Jeznach z Kętrzyna, Karolinie Lizer z Warszawy oraz Jakubowi Zuckermanowi z Krakowa.

Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy Poezję" to jedna z najbardziej znanych i ugruntowanych imprez piosenki poetyckiej w kraju. Niezmiennie odbywa się na dziedzińcu olsztyńskiego zamku.(PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ mkr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL