24.06.2024–27.06.2024
24 czerwca rozpoczyna się cykl webinarów, które przybliżą zagadnienia związane z KPO. Uczestnicy zapoznają się z warunkami przyznawania grantów i stypendiów na przedsięwzięcia realizowane do końca 2024 r. - poinformowano na stronie MKiDN.
Aby wziąć udział w webinarach, należy zapisać się przez stronę: https://kpodlakultury.pl/.
Webinary nt. grantów z KPO dla kultury odbędą się w terminach: 24 czerwca o godz. 10 i 13; 26 czerwca o godz. 10 i 13; 28 czerwca o godz. 10 i 13.
Spotkanie poświęcone stypendiom z KPO zaplanowano w dniach: 25 czerwca o godz. 10 i 13 oraz 27 czerwca o godz. 10 i 13.
Jak poinformowano na stronie MKiDN, "w ramach Krajowego Planu Odbudowy dla kultury można uzyskać dofinansowanie przedsięwzięć lub skorzystać ze stypendiów w takich obszarach jak: muzealnictwo, muzyka, kultura ludowa i tradycyjna, taniec, teatr i sztuki wizualne".
"Jeżeli masz dodatkowe pytania i chciałbyś zadać je mailowo, możesz to zrobić pod adresem: kpo@nimit.pl" - przekazano.
Podano, że od poniedziałku do piątku w godz. 10–16 działa również infolinia 22 122 55 00 obsługiwana przez specjalistów z oddziału ds. programów wsparcia NIMiT. Narodowy Instytut Muzyki i Tańca (NIMiT) jest operatorem programu.
"MKiDN oraz NIMiT realizują Inwestycję A2.5.1 Program wspierania działalności podmiotów sektora kultury i przemysłów kreatywnych na rzecz stymulowania ich rozwoju. Celem tej Inwestycji jest zapobieganie długoterminowym negatywnym skutkom pandemii COVID-19 oraz zachęcanie do transformacji zielonej i cyfrowej w sektorze kultury i sektorze kreatywnym" - napisano w komunikacie.
Termin składania wniosków rozpoczyna się 30 czerwca i kończy 15 lipca. Wnioski składa się za pośrednictwem systemu informatycznego WITKAC, dostępnego online od 30 czerwca.
Jednostkowy projekt może otrzymać dofinansowanie w wysokości od 20 tys. do 100 tys. zł przy wkładzie własnym w wysokości 20 proc. wartości wniosku. To znaczy, że można pokryć do 80 proc. kwalifikowalnych kosztów projektu (VAT nie jest wydatkiem kwalifikowalnym).
Z kolei miesięczna kwota stypendium to 5 tys. zł brutto. Będzie można się o nie ubiegać w blokach 3-6 miesięcy i uzyskać wsparcie w wysokości od 15 do 30 tys. złotych brutto.
Więcej informacji o KPO: https://nimit.pl/krajowy-plan-odbudowy-kpo/. (PAP)
autor: Katarzyna Krzykowska
ksi/ miś/