Polska po 1989 roku

08.09.2019

Nowy stadion lekkoatletyczny w Karpaczu otrzyma imię Ireny Szewińskiej

Nowy stadion w Karpaczu – podczas zaplanowanej na czwartek gali – otrzyma imię Ireny Szewińskiej. Uroczystość będzie połączona z mityngiem Karpacz Athletics Open, w którym wezmą udział gwiazdy polskiej lekkoatletyki.

W Karkonosze przyjadą m.in. Piotr Lisek, Konrad Bukowiecki oraz Piotr Małachowski.

CZYTAJ TAKŻE

"Świetnie, że Karpacz stawia na lekkoatletykę i zbudował stadion. Nie mogę się doczekać startu na nowym obiekcie. Słyszałem, że jest pięknie położony i ma bardzo dobrze przygotowaną rzutnię. Mieszkańców miasta i turystów zapraszam na mityng otwarcia, będę się starał popisać naprawdę dalekimi rzutami" - zadeklarował Małachowski.

Stadion został usytuowany między wzgórzami, nad którymi w tle dominuje główne pasmo Karkonoszy. Gospodarze regionu uważają, że może być uznany za jeden z najbardziej malowniczych obiektów lekkoatletycznych w Polsce. Jego największym atutem ma być górskie położenie.

"Stadion jest jednym z najwyżej położonych w Polsce. Jestem przekonany, że będzie świetnym ośrodkiem treningowym dla kadry lekkoatletycznej, która odnosi ostatnio tak spektakularne sukcesy, jak zwycięstwo w drużynowych mistrzostwach Europy. Chcemy gościć w Karpaczu czołowych sportowców, stworzymy im świetne warunki" - zaznaczył burmistrz Karpacza Radosław Jęcek.

Wstęp na czwartkowy mityng i uroczyste otwarcie stadionu będzie bezpłatny.(PAP)

wha/ pp/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL