II Rzeczpospolita

12.07.2019

Policjanci zdobyli setny szczyt w ramach niepodległościowej akcji

Widok na Rysy i Czarny Staw w Tatrach ze szlaku na Szpiglasową Przełęcz. Fot. PAP/G. Momot Widok na Rysy i Czarny Staw w Tatrach ze szlaku na Szpiglasową Przełęcz. Fot. PAP/G. Momot

Zdobyciem Rysów małopolscy funkcjonariusze zakończyli w czwartek akcję 100 polskich szczytów na stulecie Policji. Inicjatywa miała na celu uczczenie setnej rocznicy powstania Policji Państwowej w odrodzonej Polsce.

"Mimo ciężkich warunków pogodowych udało się policjantom dodać przysłowiową kropkę nad i. Po godzinie 9.00 antyterroryści zdobyli setny szczyt - Rysy. W ten sposób w pięknym stylu zakończyli całą akcję" - poinformował PAP st. sierż. Bartosz Izdebski z krakowskiej komendy wojewódzkiej policji.

Jak podkreślono w przesłanym PAP komunikacie, zainicjowana przez małopolskich policjantów akcja 100 polskich szczytów na stulecie Policji miała na celu uczczenie setnej rocznicy powstania Policji Państwowej w odrodzonej II RP. Akcja zaczęła się w połowie lutego - policjanci zdobyli wtedy Kasprowy Wierch.

Uczestniczący w akcji policjanci planowali trasy, zdobywali szczyty samodzielnie lub grupowo, wszystko dokładnie dokumentowali i rejestrowali. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest gabinet komendanta głównego policji oraz Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji "BOA".(PAP)

autorka: Nadia Senkowska

nak/ wus/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL