Co roku 2 maja ze szczególną mocą podkreślamy, że Polska nie liczy sobie 38 mln obywateli; Polska to 60 mln Polek i Polaków żyjących na całym świecie – podkreśla premier Mateusz Morawiecki w przypadający 2 maja Dniu Polonii i Polaków za Granicą.
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą złożyli w sobotę życzenie z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą. Z najwyższym szacunkiem chcę Państwu podziękować za wierność korzeniom, za troskliwe pielęgnowanie polskości, Polska o was zawsze pamięta – podkreślił prezydent.
Wywieśmy biało-czerwone Flagi, niech będą one wyrazem naszego patriotyzmu, poczucia wspólnoty narodowej i przypominają o historii; bądźmy dumni z naszych barw narodowych, bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami – podkreśla w sobotę prezydent Andrzej Duda.
Ministerstwo kultury zachęca do świętowania Dnia Flagi RP. „Pozostając w domach, aktywnie możemy włączyć się w świętowanie. Wystarczy zrobić zdjęcie wywieszonej flagi i udostępnić je w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga” – podkreśla w sobotę MKiDN.
Polska flaga ma swoją moc jednoczącą i budującą wspólnotę; ta tradycja ma szczególne znaczenie poza granicami kraju, gdzie w ostatnich stuleciach wyjechało tak wielu naszych rodaków – powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda, który wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym działaczom polonijnym.
Z okazji Dnia Flagi 2 maja przez ulice Warszawy po raz pierwszy przemaszeruje Biało-Czerwony Korowód pod hasłem „Jesteśmy różni, łączy nas Polska”. Weźmie w nim udział ok. 50 grup z Polski i zagranicy. Inicjatorzy wydarzenia chcą w ten sposób promować lokalne społeczności i tradycje.
Zapraszamy Polaków do akcji #mojaflaga, czyli wywieszania biało-czerwonych barw narodowych z okazji Dnia Flagi - powiedział w środę dyrektor Biura Programu „Niepodległa” Jan Kowalski. Aby włączyć się do akcji, trzeba zrobić sobie zdjęcie z flagą i opublikować je w mediach społecznościowych.
Senat odrzucił projekt ustanowienia 2 maja, który jest obchodzony jako Dzień Flagi, Dniem Symboli Rzeczypospolitej Polskiej to jest Orła Białego, Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Mazurka Dąbrowskiego.
"Niepodległa dla wszystkich na Dzień Flagi" - to hasło dostępnego od poniedziałku w internecie spotu, który ma zachęcać Polaków do wywieszania flag. W filmie, zrealizowanym na zlecenie Biura Programu "Niepodległa", wzięli udział polscy olimpijczycy i paraolimpijczycy.