Polska po 1989 roku

15.08.2017

Bydgoszcz: premier Szydło w liście podziękowała żołnierzom za trud i profesjonalizm

Premier Beata Szydło w liście z okazji Święta Wojska Polskiego podziękowała kadrze i żołnierzom garnizonu Bydgoszcz i garnizonów województwa kujawsko-pomorskiego za trud i profesjonalizm, odwagę i "piękną służbę ojczyźnie".

List w czasie uroczystych obchodów święta we wtorek odczytał wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau. W obchodach uczestniczy wiceminister obrony Bartosz Kownacki.

"W 97. rocznicę Bitwy Warszawskiej, w dzień tryumfu polskiego oręża, kiedy polscy żołnierze (...) ochronili Europę przed sowiecką nawałą, pamiętamy o spadkobiercach tej chlubnej tradycji, żołnierzach polskiej armii. W tym wyjątkowym dniu kadrze oficerskiej i żołnierzom garnizonu Bydgoszcz oraz garnizonów stacjonujących na terenie kujawsko-pomorskiego składam serdeczne podziękowanie za trud i profesjonalizm, za wasze poświęcenie i odwagę, za piękną służbę naszej ojczyźnie" - napisała w liście premier.

Szydło podkreśliła, że żołnierze wcielają w życie ideały, które przyświecały przodkom, narażają życie, by stać na straży ojczyzny. Zaznaczyła, że żołnierze garnizonu uczestniczyli w misjach stabilizacyjnych i wspieraniu takich wydarzeń, jak ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży.

"Jesteście profesjonalistami na polu walki i bohaterami w czasie pokoju. Przekazując wyrazy wdzięczności, życzę wam wszystkim żołnierskiego szczęścia i spokoju w rodzinach. Niech wojskowa służba przyniesie zawodową satysfakcję i poczucie, że wasz trud jest godzien najwyższego szacunku, że Polska jest z was dumna" - dodała premier.

W programie obchodów Święta Wojska Polskiego w Bydgoszczy znalazł się uroczysty apel, defilada pododdziałów z jednostek województwa kujawsko-pomorskiego i parada sprzętu bojowego, a także festyn żołnierski w parku kultury i wypoczynku. (PAP)

rau/ hgt/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL