Polska po 1989 roku

10.01.2019

Ferie z malarstwem w Muzeum Ziemi Lubuskiej

Muzeum Ziemi Lubuskiej organizuje zajęcia edukacyjno-plastyczne podczas ferii zimowych. W tym roku będą to warsztaty pt. "Kolorowe ferie w muzeum. Spotkanie z malarstwem”. Zajęcia będą skierowane do uczniów podstawówek spędzających wolny czas w mieście.

Jak poinformowała rzeczniczka zielonogórskiego muzeum Alicja Błażyńska, spotkania zostaną podzielone na część edukacyjną i warsztatową.

W pierwszej młodzi ludzie poznają podstawowe pojęcia z dziedziny sztuki. Następnie obejrzą ich realizacje na specjalnie zorganizowanym pokazie prac ze zbiorów muzeum oraz zwiedzą z przewodnikiem wystawę malarstwa zielonogórskiego artysty Józefa Burlewicza oraz obejrzą obrazy innych malarzy znajdujące się na ekspozycjach muzealnych.

Natomiast w części warsztatowej uczniowie będą wykonywać prace plastyczne pod okiem instruktorów realizując je w trzech pracowniach. W pierwszej będą malować pejzaż, w drugiej martwą naturę np. wazon z kwiatami lub inną kompozycję, a w trzeciej pracowni portret bliskiej osoby.

„Spotkania będą okazją do wykonania laurki lub obrazku dla babć i dziadków w związku z przypadającym w styczniu ich świętem. Swoje prace uczestnicy zajęć zabiorą ze sobą do domu” – powiedziała Błażyńska.

Zajęcia będą odbywać się 16, 17, 18 oraz 23, 24 i 25 stycznia br. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc muzealnicy proszą o kontakt z Działem Oświatowym muzeum w celu ustalenia godziny i terminu spotkania.

W pierwszym terminie, od 14 do 27 stycznia br. ferie zimowe poza woj. lubuskim będą odbywały się również w województwach: kujawsko-pomorskim, małopolskim, wielkopolskim i świętokrzyskim. (PAP)

autor: Marcin Rynkiewicz:

mmd/ agz/
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL