Europa i świat po 1989 roku

16.05.2019

G. Mosbacher z uznaniem o słowach szefa Światowego Kongresu Żydów, że Polacy nie mogą być obwiniani za Auschwitz

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher wyraziła w czwartek uznanie dla szefa Światowego Kongresu Żydów (WJC) Ronalda S. Laudera, który uważa, że Polacy nie mogą być obwiniani za Auschwitz.

"Gratuluję i przyklaskuję Ronaldowi Lauderowi wspaniałego przywództwa w związku z jego artykułem +Polacy nie byli winni Auschwitz+ o tym, co wszyscy Amerykanie wiedzą, że jest prawdą" - napisała w czwartek Mosbacher na Twitterze.

Lauder w artykule opublikowanym na łamach środowej "Rzeczpospolitej", napisał, że zawsze będzie przeciw zakłamywaniu historii, niezależnie czy z powodu niezrozumienia, czy złej woli. Jak podkreślił, Polacy nie mogą i nie powinni być obwiniani za to, że naziści wybrali na miejsce obozów śmierci okupowaną przez Niemców Polskę. "Auschwitz był niemieckim obozem założonym przez Niemców i przez nich prowadzonym" - napisał.(PAP)

bjn/ kar/ amac/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL