Polska po 1989 roku

08.02.2019

G. Schetyna: racja stanu Rzeczypospolitej była dla Jana Olszewskiego dobrem najwyższym

Choć często inaczej ją rozumieliśmy, racja stanu Rzeczypospolitej była dla Jana Olszewskiego dobrem najwyższym. Panie Premierze, spoczywaj w pokoju - napisał w piątek lider PO Grzegorz Schetyna.

Jan Olszewski zmarł w wieku 88 lat. Był premierem w latach 1991-1992, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

"Choć często inaczej ją rozumieliśmy, racja stanu Rzeczypospolitej była dla Jana Olszewskiego dobrem najwyższym. Panie Premierze, spoczywaj w pokoju" - napisał na Twitterze Schetyna.(PAP)

autorka: Aleksandra Rebelińska

reb/ godl/
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL