Europa i świat po 1989 roku

11.05.2017

Japoński klub piłkarski ukarany za baner ze znakiem SS

Japoński klub piłkarski Gamba Osaka został ukarany grzywną w wysokości 2 mln jenów (około 12,4 tys. euro) za baner ze znakiem niemieckiej formacji nazistowskiej SS, jaki pojawił się na trybunach stadionu - poinformowała tamtejsza liga.

Transparent wniesiono 16 kwietnia podczas derbów Osaki przeciwko drużynie Cerezo (2:2). Bezpośrednio po meczu Gamba przeprosiła publicznie za incydent, niedługo potem zidentyfikowała sprawców i wprowadziła na czas nieokreślony zakaz wnoszenia na mecze jakichkolwiek banerów.

Japońska liga przyznała, że klub podjął wysiłek w celu zażegnania w przyszłości podobnych incydentów, ale uznała, że wprowadzone środki nie były wystarczające.

Zdarzenie nie zostało pokazane w telewizji. (PAP)

af/ sab/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL