Polska po 1989 roku

08.11.2018

KPRM zamieszcza kolejny spot zachęcający do udziału w marszu 11 listopada

Spot KPRM zachęcający do udziału w marszu 11 listopada. Źródło: profil Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na Twitterze Spot KPRM zachęcający do udziału w marszu 11 listopada. Źródło: profil Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na Twitterze

Pójdźmy razem, zjednoczeni i uśmiechnięci w pięknym biało-czerwonym marszu organizowanym przez Państwo Polskie - apelują przedstawiciele kombatantów w spocie zamieszczonym na twitterowym koncie KPRM.

"Tak piękny, tak ważny dzień dla naszej kochanej ojczyzny zdarza się tylko raz w życiu. Z miłości do Polski walczyliśmy o wolność, o niepodległość, o godność, o przyszłość i jako naród zwyciężyliśmy" - mówią przedstawiciele kombatantów w opublikowanym w czwartek spocie.

"W imieniu własnym oraz środowisk kombatantów z dumą i radością zapraszam wszystkich rodaków 11 listopada do Warszawy" - mówi dalej jedna z kombatantek.

"Pójdźmy razem, zjednoczeni i uśmiechnięci w pięknym biało-czerwonym marszu organizowanym przez Państwo Polskie" - dodaje inny z kombatantów.

"Dla niepodległej!" - podkreślają kombatanci wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim na zakończenie filmu.

Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała w środę decyzję o zakazie organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada, który organizowany jest przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, współtworzone przez m.in. Ruch Narodowy i Obóz Narodowo-Radykalny.

W związku z tą decyzją w środę doszło do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego, podczas którego ustalono, że zostanie zorganizowany "wspólny biało-czerwony marsz", który będzie miał charakter uroczystości państwowej. Organizacją marszu, który będzie objęty patronatem narodowym przez prezydenta Dudę, zajmie się rząd. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ pad/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL