Solidarność

17.10.2019

Lubelscy radni uczcili pamięć Kornela Morawieckiego

Rada Miasta Lublin uchwaliła w czwartek stanowisko w sprawie uczczenia pamięci zmarłego 30 września Kornela Morawieckiego, jako „człowieka na wskroś przenikniętego patriotyzmem”.

"Na zawsze zapamiętamy Kornela Morawieckiego jako człowieka na wskroś przenikniętego patriotyzmem, człowieka wolnego i kochającego wolność, który w imię wyznawanych ideałów gotów był ponosić osobiste ofiary" - głosi stanowisko przyjęte przez Radę Miasta Lublina na sesji w czwartek.

CZYTAJ TAKŻE

W stanowisku przypominano dokonania Morawieckiego, jego działalność opozycyjną w czasach PRL, a także polityczną i społeczną po 1990 r. Jak podkreślano w stanowisku, Kornel Morawiecki realizował swoje ideały w różnych ugrupowaniach politycznych, ale zawsze nacechowanych duchem patriotycznym.

Stanowisko uchwalone zostało bez dyskusji.

Za jego przyjęciem głosowało 18 radnych, nikt nie był przeciw, sześć osób się wstrzymało. Jeden z radnych pomylił się, ale zgłosił do protokołu, że jego intencją było głosowanie za.

Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca "Solidarności Walczącej", marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, zmarł 30 września. Został pochowany w Warszawie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. (PAP)

Autorka: Renata Chrzanowska

ren/ pś/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL