Polska po 1989 roku

16.12.2018

Minister obrony: WOT nadaje lokalny wymiar służby dla bezpieczeństwa kraju

Podejmując decyzję o wstąpieniu do Wojsk Obrony Terytorialnej, staliście się częścią formacji wojskowej, nadającej szczególny, lokalny wymiar służby dla bezpieczeństwa kraju - napisał szef MON Mariusz Błaszczak w liście do żołnierzy WOT, którzy w niedzielę składali przysięgę.

W niedzielę w Ciechanowie i podkrakowskiej Rząsce odbyły się ostatnie w tym roku przysięgi żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

"Podejmując decyzję o wstąpieniu do Wojsk Obrony Terytorialnej, staliście się częścią formacji wojskowej, nadającej szczególny, lokalny wymiar służby dla bezpieczeństwa kraju" - napisał minister obrony narodowej w liście do żołnierzy WOT.

Obecnie w szeregach WOT pełni służbę ponad 17 tysięcy żołnierzy. Misją formacji jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności.

MON przypomina, że osoby zainteresowane wstąpieniem w szeregi WOT powinny zgłosić się do Wojskowych Komend Uzupełnień; od kilku dni wniosek o powołanie do służby można też złożyć elektronicznie przez platformę ePUAP. (PAP)

autor: Anna Tustanowska

amt/ mrr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL