Lata 1921-1926

16.12.2017

Na grobie Narutowicza złożono kwiaty w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy

W sobotę na grobie Gabriela Narutowicza w Warszawie złożono kwiaty w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy - poinformowała w sobotę w komunikacie Kancelaria Prezydenta.

16 grudnia br. przypada 95. rocznica śmierci Prezydenta Gabriela Narutowicza.

"W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w podziemiach Bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie złożona została wiązanka kwiatów na grobie pierwszego polskiego Prezydenta" - napisano na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta.

Gabriel Narutowicz został zastrzelony w zamachu kilka dni po swoim zaprzysiężeniu na urząd prezydenta w 1922 r. w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie. (PAP)

Autor: Marcin Musiał

mmu/ agz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL