Europa i świat po 1989 roku

26.09.2018

ONZ: Duda i Netanjahu o relacjach bilateralnych i sytuacji na Bliskim Wschodzie

Bieżący stan relacji dwustronnych, perspektywa współpracy polsko-izraelskiej w obszarze nowoczesnych technologii i w kwestiach wojskowych oraz sytuacja na Bliskim Wschodzie, w tym wojna w Syrii, były tematami rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.

Spotkanie prezydenta Dudy i premiera Netanjahu odbyło się w środę na marginesie 73. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.

"Prezydent Duda omówił z premierem Izraela bieżący stan relacji dwustronnych. Premier Netanjahu przedstawił swoją ocenę sytuacji na Bliskim Wschodzie, szczególnie problemu wojny w Syrii i zagrożeń migracyjnych. Rozmówcy omówili geopolityczne konsekwencje możliwego przebiegu wypadków w regionie" - poinformował PAP szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

Obaj przywódcy - relacjonował prezydencki minister - wyrazili nadzieję na pozytywny rozwój współpracy polsko-izraelskiej w zakresie gospodarki, szczególnie w obszarze nowoczesnych technologii, oraz kontaktów międzyludzkich. "Omówili też potencjalne zakresy kooperacji w kwestiach wojskowych, w tym technologii i sprzętu" - dodał Szczerski.

Z Nowego Jorku Marzena Kozłowska (PAP)

mzk/ ndz/ mc/ mhr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL