Stalinizm

26.02.2017

Opolskie: ponad tysiąc osób uczestniczyło w biegu "Tropem Wilczym"

Ponad tysiąc osób w kilku miastach woj. opolskiego uczestniczyło w biegu "Tropem Wilczym". Wśród uczestników biegu był wojewoda opolski.

Bieg "Tropem Wilczym" na terenie województwa opolskiego zorganizowano w siedmiu miejscowościach. W Opolu uczestniczyło w nim około trzystu osób. Szczególny przebieg miał bieg w Głubczycach, w którym uczestniczył wojewoda opolski Adrian Czubak.

Bieg w Głubczycach rozpoczął się na placu Sybiraków. Po pokonaniu 1963 metrów chętni mogli przedłużyć go o 10 km - aż do miejscowości Królowe. W tych okolicach w 1947 roku ukrywał się legendarny dowódca 5 Brygady Wileńskiej AK mjr Zygmunt Szendzielarz "Łupaszka". Większość uczestników biegów ubrana była w czarne koszulki z podobiznami uczestników antykomunistycznego podziemia. (PAP)

masz/ jbp/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL