Polska po 1989 roku

01.08.2019

Pod koniec sierpnia w Jasionce kolejna edycja Kongresu 60 milionów

Pod koniec sierpnia w podrzeszowskiej Jasionce odbędzie się kolejna edycja Kongresu 60 milionów – Globalnego Zjazdu Polonii. W ramach trzydniowej imprezy odbędzie się m.in. kilkanaście paneli dyskusyjnych, w których uczestniczyć będą przedsiębiorcy, politycy i przedstawiciele mediów.

Jak podkreślił w czwartek na konferencji prasowej w Jasionce jeden z organizatorów Kamil Szymański, Polonia to "potężny potencjał, który funkcjonuje na wielu kontynentach".

Przypomniał, że inicjatywa organizowania kongresu powstała dwa lata temu. "W roku 2019 zrealizowane zostały już cztery edycje kongresu, między innymi w Miami, Londynie i Berlinie. Dwie jeszcze przed nami - w sierpniu w Jasionce i w październiku w Nowym Jorku" – mówił Szymański.

CZYTAJ TAKŻE

Zapowiedział, że w przyszłym roku będzie aż osiem edycji kongresu. Dwie nowe lokalizacje to Mediolan i Chicago.

Szymański podkreślił, że kongres cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno przedsiębiorców, jak i władz państwowych. "Na każdej z edycji mam przyjemność gościć ministrów szczególnie odpowiedzialnych za gospodarkę i rozwój" – powiedział.

Zdaniem Szymańskiego, kongres w Jasionce ma "być matką wszystkich edycji kongresu". "W sierpniu spodziewamy się około 500-600 gości. Kongres zaczynamy od regat na Jeziorze Solińskim; odbędzie się też turniej golfowy" – mówił.

W ocenie organizatora na kongresie w Jasionce poruszane mają być wszystkie tematy, które pojawiają się na poszczególnych edycjach imprezy.

"Zależy nam na pokazaniu polskich i polonijnych marek, które działają na światowych rynkach (...). Najbardziej jednak zależy nam, aby polscy przedsiębiorcy rozmawiali z polonijnymi biznesmanami o barierach wejścia na dany rynek ze swoimi produktami. To będzie sukces, kiedy Polonia zaangażuje się w promocje polskich firm na rynkach międzynarodowych" – powiedział Szymański.

Kongres odbędzie się w podrzeszowskiej Jasionce w dniach 28-30 sierpnia. Patronat medialny nad imprezą objęła Polska Agencja Prasowa. (PAP)

autor: Wojciech Huk

huk/ godl/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL