Europa i świat po 1989 roku

09.11.2018

Prezydent Grybauskaite złożyła życzenia Polsce po polsku

Dalia Grybauskaite. Fot. PAP/EPA Dalia Grybauskaite. Fot. PAP/EPA

Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite złożyła życzenia narodowi polskiemu z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na stronie internetowej urzędu prezydenta w piątek zostało zamieszczone nagranie z życzeniami w języku polskim.

„Narody nasze łączą wielowiekowe dzieje oraz wyzwania dnia dzisiejszego” - powiedziała prezydent, zwracając się do narodu polskiego.

Prezydent wskazała, że „rok bieżący dla Litwy i Polski jest rokiem stulecia odrodzonej państwowości”.

„Życzę zatem, niech wewnętrzny ogień waszego narodu nigdy nie zagaśnie. Za waszą i naszą wolność!” - powiedziała Grybauskaite, składając życzenia w imieniu całej Litwy.

Z Wilna Aleksandra Akińczo (PAP)

aki/ mal/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL