Polska po 1989 roku

29.08.2019

Stołeczni radni PiS chcą dodatkowego wsparcia dla weteranów AK

Radni PiS chcą wesprzeć warszawski okręg Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej kwotą ok. 20 tys. rocznie, która ma być przeznaczona na pokrycie kosztów mediów związanych z korzystaniem z siedziby przy ul. Zielnej. Projekt uchwały w tej sprawie zaopiniuje jedna z komisji Rady Warszawy.

Radny Wiktor Klimiuk (PiS) na konferencji prasowej przed sesją Rady Miasta podkreślał, że obecnie tego typu opłaty pokrywane są z comiesięcznych składek osób zrzeszonych w związku, które nie zawsze są wystarczające. Przypomniał jednocześnie, że niedawno honorowe obywatelstwo Warszawy otrzymał weteran powstania Jerzy Majkowski ps. "Czarny", który był prezesem warszawskiego ŚZŻAK.

CZYTAJ TAKŻE

"Światowy Związek nie ma środków na bieżące opłaty, a oczekuje się od okręgu bardzo wielu różnych czynności na rzecz administracji (...) W związku z tym lokal jest nam potrzeby nie tylko dla spotkań, integracji dla kombatantów, ale również dla normalnego, urzędniczego wręcz wykonywania różnych czynności" – wskazywał p.o. prezesa warszawskiego okręgu stowarzyszenia Łucjan Sokołowski.

Jak mówił przed rozpoczęciem czwartkowych obrad Klimiuk, klub radnych PiS złożył wniosek w tej sprawie tydzień temu, ale punkt ten nagle "zniknął z porządku sesji". Przewodnicząca Rady Ewa Malinowska-Grupińska wytłumaczyła później, że projekt nie został uwzględniony w harmonogramie obrad na skutek pomyłki. Radni jednogłośnie opowiedzieli się za uwzględnieniem go w porządku, jednak ze względu na braki formalne trafi on do komisji samorządowej Rady Warszawy.(PAP)

sno/ mark/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL