Walka o niepodległość 1914-1918

11.11.2018

Warszawa: prezydent złożył wieniec przed pomnikiem Wincentego Witosa

Prezydent Andrzej Duda złożył w niedzielę rano 11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości, wieniec przed pomnikiem Wincentego Witosa na Placu Trzech Krzyży w Warszawie. Wieńce przed pomnikiem Witosa złożyła też delegacja polityków PSL, w tym m.in. poseł Piotr Zgorzelski.

Prezydent Andrzej Duda oraz politycy PSL wspólnie odśpiewali Rotę.

W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, prezydent weźmie też udział we mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej; będzie też uczestniczyć w uroczystej odprawie wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Podczas uroczystości w samo południe nastąpi wspólne odśpiewanie hymnu państwowego w ramach akcji "Niepodległa do hymnu". Planowane jest też wystąpienie prezydenta. Po ceremonii prezydent złoży wieniec przed pomnikiem marszałka Piłsudskiego usytuowanym przy pl. Piłsudskiego.

O godz. 14 na Zamku Królewskim odbędzie się uroczystość wręczenia najwyższych polskich odznaczeń - Orderów Orła Białego - nadanych pośmiertnie 25 wybitnym Polakom "zasłużonym dla chwały, dobra i pożytku Rzeczypospolitej Polskiej, z okazji Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej". Podczas uroczystości planowane jest wystąpienie prezydenta.

O godz. 15 rozpocznie się wspólny Biało-Czerwony Marsz pod hasłem "Dla Ciebie Polsko", organizowany pod patronatem narodowym prezydenta Dudy z okazji stulecia odzyskania niepodległości.

Wieczorem w niedzielę prezydent weźmie udział w Gorzowie Wielkopolskim w tamtejszych obchodach setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. (PAP)

autor: Maciej Zubel

zub/ par/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL