Polska po 1989 roku

05.12.2017

Wicepremier Gliński o orędziu prezydenta: bardzo ważne, dobrze skonstruowane, łączące wystąpienie

Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy przed Zgromadzeniem Narodowym, było bardzo ważnym, wyważonym, dobrze skonstruowanym i łączącym wystąpieniem - ocenił wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Jak mówił - po jego zakończeniu - pogratulował prezydentowi.

We wtorek prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie przed Zgromadzeniem Narodowym z okazji 150. rocznicy urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego. W swoim wystąpieniu prezydent apelował m.in. o rzeczową debatę i zakończenie "starć wrogich plemion". Jak podkreślił, Polska "nie jest niczyją własnością". Andrzej Duda stwierdził również, że obchody jubileuszu stulecia niepodległości nie mogą być zwrócone tylko ku przeszłości.

Według Glińskiego, to było bardzo ważne wystąpienie prezydenta i bardzo wyważone. "Było w nim wszystko, co potrzebne i było - dla mnie oczywiście - łączące. W każdym razie, mówiące o tym, że musimy pamiętać o wspólnocie i odpowiedzialności za Polskę" - powiedział Gliński we wtorek PAP.

Jak mówił, pogratulował prezydentowi orędzia, bo według niego było "bardzo dobrze skonstruowane".

Wicepremier przyjechał do Łodzi, aby obejrzeć i wysłuchać w Teatrze Muzycznym koncertu "Nienapisany pamiętnik" z okazji 150. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego. (PAP)

autor: Jacek Walczak

jaw/ mrr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL