Kultura i sztuka po 1989 roku

05.12.2018

Likwidacja delegatur Urzędu Ochrony Zabytków w Piotrkowie Trybunalskim i Sieradzu

Od 1 stycznia przestaną działać delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Łodzi ulokowane w Piotrkowie Trybunalskim i Sieradzu - poinformował w środę wojewoda łódzki Zbigniew Rau. Decyzja wynika ze złej oceny dotychczasowej działalności placówek. O zmiany w strukturze łódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków wnioskował Wojewódzki Konserwator Zabytków w Łodzi.

"Likwidacja delegatur WUOZ w Piotrkowie Trybunalskim i Sieradzu wynika z braku efektywności działania struktury rozproszonej, co w konsekwencji powoduje m.in. nieefektywne wykorzystanie czasu pracy przez poszczególnych pracowników, brak stałego i skutecznego nadzoru nad pracownikami, brak możliwości wdrożenia systemu zastępstw, zakłócenia w przepływie informacji, niejednolitą linię orzeczniczą oraz brak ujednoliconych procedur i standardów wykonywania zadań" - uzasadnił swoją decyzję Rau.

Zdaniem wojewody, zmiana struktury organizacyjnej łódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków ma przynieść liczne korzyści zarówno finansowe, jak i kadrowo-organizacyjne. Likwidacja delegatur oznaczać będzie obniżenie kosztów wynajmu pomieszczeń i dostaw usług, możliwość wygenerowania oszczędności w funduszu pałac, racjonalizację obciążenia pracą poszczególnych stanowisk pracy w WUOZ, możliwość wdrożenia systemu zastępstw, poprawienie skuteczności zarządzania WUOZ i planowania działań oraz możliwość wyeliminowania konfliktu interesów.

Podpisane przez wojewodę łódzkiego zarządzenie wejdzie w życie 1 stycznia.(PAP)

autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska

agm/ agz/
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL