Religia

30.01.2019

Papież wspominał spotkanie w Panamie z załogą Daru Młodzieży

Papież Franciszek podczas audiencji generalnej w środę z uznaniem wypowiedział się o młodych Polakach, którzy przypłynęli do Panamy na pokładzie Daru Młodzieży. Relacjonując pobyt na Światowych Dniach Młodzieży, papież wspomniał swe spotkanie z załogą.

Zwracając się do Polaków uczestniczących w audiencji, Franciszek powiedział: "Drodzy bracia i siostry, dziękuję, że towarzyszyliście mi w modlitwie podczas mojej podróży do Panamy. Pięknie było spotkać młodych ze świata, dzielić ich radość i entuzjazm wiary, świętując, ale także medytując nad ich życiem w świetle Maryi, młodej Matki Boga".

"W Panamie miałem radość spotkać się także z załogą żaglowca młodych, bardzo dzielnych Polaków, opływających świat, którzy przybyli na Światowe Dni Młodzieży" - dodał papież, przywołując wizytę 40-osobowej delegacji uczestników Rejsu Niepodległości w siedzibie nuncjatury apostolskiej 26 stycznia.

Mówił również do Polaków: niech matczyna opieka Maryi "stale wam towarzyszy".

W katechezie Franciszek dziękował wszystkim za organizację Światowych Dni Młodzieży, a szczególną wdzięczność wyraził obecnym w Panamie licznym wolontariuszom. "Wraz z przybyciem grup z całego świata powstała wielka symfonia twarzy i języków, typowa dla tego wydarzenia" - powiedział papież, wspominając ŚDM.

"Widok prezentowanych razem wszystkich flag, powiewających w rękach młodych ludzi uradowanych spotkaniem, to profetyczny znak, znak idący pod prąd smutnej dzisiejszej tendencji konfliktowych nacjonalizmów, które wznoszą mury i zamykają się na uniwersalność, na spotkanie między narodami - oświadczył papież. - To znak, że młodzi chrześcijanie są na świecie zaczynem pokoju".

Z Watykanu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ cyk/ ap/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL