Polska po 1989 roku

12.06.2019

Powołano Radę Programową Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski powołał Radę Programową Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi - poinformował resort rolnictwa.

"Dziś została powołana Rada Programowa Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. Bardzo się cieszę, że przewodzi jej poseł do Parlamentu Europejskiego, premier Beata Szydło" - powiedział cytowany w komunikacie minister Ardanowski.

"Pomysłów jest mnóstwo. Dotyczą one m.in. różnych form współpracy z twórcami ludowymi, ale także dokumentowania dorobku materialnego i duchowego wsi, jej historii i wkładu w historię i kulturę Polski" – dodał minister.

Szef resortu zwrócił uwagę, że działalność Instytutu nie będzie dotyczyła tylko historii, ale także współczesnego życia wsi.

"Umiejscowienie Instytutu w siedzibie Centralnej Biblioteki Rolniczej nie ogranicza w żaden sposób jej roli, a wręcz, w pewnym stopniu będzie nobilitowało bibliotekę" – stwierdził minister i zapewnił, że pracownicy CBR nie będą zwalniani i instytucja ta dalej będzie prowadziła swoją działalność.

Minister przypomniał, że Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi powstał pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ je/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL