Inne

22.11.2017

Prezydent Litwy zainaugurowała świąteczny okres Bożego Narodzenia

Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite zainaugurowała w środę na Litwie świąteczny okres Bożego Narodzenia, zapalając w urzędzie prezydenta światełka na choince. W środę ruszyła też akcja „Książkowe Boże Narodzenie”, którą przed siedmiu laty prezydent zainicjowała.

Prezydencką choinkę ustawioną w głównej Białej Sali urzędu prezydenta dekorowali wspólnie prezydent, pracownicy urzędu i 130 dzieci z litewskich szkół na Białorusi, w Polsce, na Łotwie i z obwodu kaliningradzkiego, a także ich nauczyciele.

W środę na Litwie ruszyła też siódma edycja świątecznej akcji „Książkowe Boże Narodzenie”, którą zainicjowała prezydent Grybauskaite.

W ramach akcji mieszkańcy Litwy są zachęcani do kupowania książek i przekazywania ich do bibliotek. Pani prezydent przekazała już jednej z wileńskich bibliotek dwie skrzynie książek litewskich autorów.

W ciągu sześciu lat akcji „Książkowe Boże Narodzenie” biblioteki na Litwie otrzymały ponad 225 tysięcy książek.

Z Wilna Aleksandra Akińczo (PAP)

aki/ jo/ mc/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL