Polska po 1989 roku

11.12.2017

Tłumy poznaniaków i zagranicznych mieszkańców miasta odśpiewały "Cichą noc"

Tłumy poznaniaków i zagranicznych mieszkańców miasta wspólnie odśpiewały w poniedziałkowy wieczór „Cichą noc”. Słowa kolędy wybrzmiały w Poznaniu m.in. po polsku, angielsku, włosku i hiszpańsku.

Ideą "Silent Night" jest połączenie wszystkich mieszkańców stolicy Wielkopolski – rodowitych poznaniaków, przyjezdnych, zagranicznych studentów i osób z zagranicy, które pracują w Poznaniu.

W poniedziałkowy wieczór na Starym Rynku przy miejskiej choince po raz kolejny już kolędę "Cicha noc" zaśpiewano w wielu językach, w tym po polsku, niemiecku, angielsku i hiszpańsku.

Jak powiedziała Kamila Lenczewska z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzont", które organizuje wydarzenie we współpracy z władzami Poznania, "chcemy pokazać, że nasze miasto jest otwarte na inne kultury, na obcokrajowców, którzy tu mieszkają lub odwiedzają Poznań. Chcemy tworzyć Poznań razem z nimi".

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak podkreślił, że bardzo go cieszy, że może w Poznaniu usłyszeć słowa tej wyjątkowej kolędy w tak wielu językach. Jaśkowiak złożył także zebranym życzenia świąteczne - po polsku, angielsku i niemiecku.

"Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przyjmijcie proszę najlepsze życzenia. Choć jesteście daleko od domów, jesteście częścią Poznania, cieszymy się z Waszej obecności w mieście" – mówił do zebranych prezydent Poznania. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ malk/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL