Religia

28.12.2018

W katedrze na Wawelu msza święta w intencji biskupa Tadeusza Pieronka

W piątek po południu w katedrze na Wawelu została odprawiona msza św. w intencji zmarłego w czwartek biskupa Tadeusza Pieronka.

Mszę odprawił proboszcz parafii archikatedralnej ks. Zdzisław Sochacki.

Ku pamięci kanonika kapituły metropolitalnej na Wawelu biskupa Tadeusza Pieronka w piątek w samo południe bił także dzwon Zygmunt, a w krakowskiej kurii wystawiona została księga kondolencyjna.

Bp Tadeusz Pieronek zmarł w czwartek w Krakowie w wieku 84 lat. W latach 1992-1998 był biskupem pomocniczym sosnowieckim, sekretarzem generalnym Konferencji Episkopatu Polski 1993-1998 i w latach 1998-2004 rektorem Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. (PAP)

Autor: Nadia Senkowska

nak/ joz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL