Polska po 1989 roku

19.01.2017

W MKiDN pierwsze spotkanie zespołu ds. organizacji 41. sesji UNESCO w Krakowie

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Fot. PAP/J. Kamiński Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Fot. PAP/J. Kamiński

Sprawy związane z organizacją 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO, która odbędzie się w lipcu w Krakowie były przedmiotem pierwszego spotkania międzyresortowego zespołu ds. sesji. W spotkaniu uczestniczył minister kultury Piotr Gliński. Sesja to wielkie, prestiżowe wydarzenie - mówił.

Spotkanie odbyło się w środę w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. "Podczas posiedzenia omówiono kwestie związane z organizacją sesji w Krakowie, w której weźmie udział około 3 tys. osób z ponad 190 państw świata" - poinformował w czwartek PAP rzecznik resortu kultury Radosław Różycki.

Jak mówił, "ważnym punktem programu posiedzenia było omówienie spraw związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa uczestników wydarzenia, a także aspekty dotyczące promocji wydarzenia oraz promocji Polski na arenie międzynarodowej".

Podczas obrad, które odbędą się w Centrum Kongresowym ICE Kraków w lipcu br., dokonywane będą m.in. nowe wpisy na Listę Światowego Dziedzictwa.

Wicepremier prof. Piotr Gliński, otwierając środowe spotkanie, powiedział, że przygotowywana sesja to "wielkie, prestiżowe wydarzenie na arenie międzynarodowej, które Polska będzie miała zaszczyt w tym roku organizować".

W spotkaniu uczestniczyła także przewodnicząca zespołu podsekretarz stanu w MKiDN dr hab. Magdalena Gawin oraz przedstawiciele innych resortów, służb mundurowych i samorządu.

Zadaniem międzyresortowego zespołu, zgodnie z zarządzaniem premier z dnia 21 listopada 2016 r., jest przede wszystkim koordynacja działań organów administracji rządowej, w tym ich współdziałania z organami samorządu terytorialnego i innymi podmiotami, w celu organizacji i zapewnienia bezpieczeństwa 41. posiedzeniu Biura Komitetu Dziedzictwa Światowego UNESCO oraz 41. sesji Komitetu Dziedzictwa Światowego w Krakowie w dniach 2-12 lipca 2017 r. (PAP)

ksi/ mow/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL