Religia

23.01.2018

24 I debata „Moc współpracy. Społeczny wymiar ekumenizmu” we Wrocławiu

24.01.2018 - 24.01.2018 Debata „Moc współpracy. Społeczny wymiar ekumenizmu” Debata „Moc współpracy. Społeczny wymiar ekumenizmu”

Centrum Historii Zajezdnia oraz Obserwatorium Społeczne organizują debatę pt. "Moc współpracy. Społeczny wymiar ekumenizmu", która odbędzie się 24 stycznia w ramach obchodów Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, któremu towarzyszy hasło: "Prawica Twoja wsławiła się mocą" (Wj 15,6).

Podczas debaty, która odbędzie się 24 stycznia o godz. 17.00 w sali kinowej Zajezdni we Wrocławiu (ul. Grabiszyńska 184) zaproszeni goście zastanowią się nad znaczeniem społecznego zaangażowania chrześcijan w perspektywie ekumenicznej.

W debacie udział wezmą: bp Andrzej Siemieniewski, bp Ryszard Bogusz, Agnieszka Nosowska, ks. Andrzej Fober oraz Dominik Golema. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Jaszczuk-Surma z Fundacji Obserwatorium Społeczne.

Wstęp wolny.

Mający ponad stuletnią tradycję Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan stał się cyklicznym świętem ekumenizmu i okazją do refleksji nad pojednaniem między podzielonymi wyznawcami Chrystusa. Co roku chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach.

Przygotowywane są materiały z tekstami biblijnymi, rozważaniami, modlitwami, propozycjami liturgii nabożeństw itp. Polską wersję broszury z materiałami od 1998 r. wspólnie opracowują Polska Rada Ekumeniczna oraz Rada ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski Kościoła Rzymskokatolickiego. Uczestnictwo Polskiej Rady Ekumenicznej w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan nie ogranicza się jedynie do współpracy przy opracowaniu polskiej wersji broszury. Oddziały regionalne PRE aktywnie biorą udział w organizacji Tygodnia Modlitw w całej Polsce.

Źródło: Centrum Historii Zajezdnia

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL