Epoka nowożytna

01.03.2016 aktualizacja 11.08.2016

„Casanova nie tylko w Warszawie” - wykład prof. Tadeusza Cegielskiego w Łazienkach Królewskich

W środę, 2 marca, o godz. 18 w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich odbędzie się wykład prof. Tadeusza Cegielskiego pt. „Casanova nie tylko w Warszawie”.

Wstęp wolny.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Oświeceniowa republika marzeń”.

Gdy na przełomie 1765 i 1766 roku słynny Giacomo Girolamo Casanova przybył do Warszawy, rozpoczął starania o przychylność niedawno koronowanego Stanisława Augusta. Bywał królewskim gościem, wdawał się w romanse z balerinami, uczestniczył w rytuałach loży masońskiej i spektaklach włoskiej opery baletowej.

O przygodach Casanovy opowie prof. Tadeusz Cegielski, wybitny badacz epoki Oświecenia i ceniony popularyzator wiedzy historycznej; autor kilkuset artykułów, scenariuszy telewizyjnych i wywiadów, a także cieszących się ogromną popularnością uniwersyteckich i publicznych wykładów w kraju i na świecie.

Więcej informacji o cyklu „Oświeceniowa republika marzeń” - na profilu www. facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie oraz na stronie www.lazienki-krolewskie.pl

Źródło: Łazienki Królewskie

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL