Inne

09.09.2017 aktualizacja 10.09.2017

Gra miejska „Śladami Muzeum Sportu i Turystyki. Wiele miejsc – jedna historia”

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie 12 września br. z okazji jubileuszu 65-lecia organizuje grę miejską skierowaną do dzieci i młodzieży. Wspólnie z Warszawskimi Grami Miejskimi przygotowano zajęcia praktyczne i teoretyczne w miejscach związanych z historią najstarszego Muzeum Sportu w Polsce.

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie powstało w 1952 r. Jest to jedno z najstarszych muzeów tego typu w Europie. Pierwszą siedzibą był budynek przy ulicy Rozbrat. W 1966 r. nastąpiło otwarcie MSiT w nowej siedzibie na stadionie Skry w Warszawie przy ulicy Wawelskiej i tam uczestnicy gry będą brali udział w zawodach sportowych ( m.in. biegi, rzut kulą, żonglerka) i zobaczą byłą siedzibę. Następnie dzieci przejadą na PGE Narodowy, gdzie nieopodal planowana jest budowa nowego obiektu Muzeum . Tam odbędą się warsztaty dotyczące kulturalnego dopingu „Ja-Kibic”, a także uczestnicy gry zwiedzą Stadion w tym szatnie zawodników, ławki rezerwowych niedostępne na co dzień dla wycieczek. Na zakończenie gry dzieci dotrą do Centrum Olimpijskiego, gdzie obecnie swoją siedzibę ma Muzeum Sportu i Turystyki . W tej części uczestnicy obejrzą ekspozycję stałą „ Dzieje Sportu Polskiego i Olimpizmu”, rozwiążą krzyżówkę o historii Muzeum , spotkają się z Gwiazdą Sportu oraz otrzymają upominek.

Plan gry:

9.00 Start Gry ( Park Żeromskiego przy Placu Wilsona)

10.00 Zawody na Skrze Warszawa ( ul. Wawelska 5) i PGE Narodowym

13.00 Uczestnicy zwiedzają Muzeum Sportu i Turystyki ( Centrum Olimpijskie, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4)

14.30 Podsumowanie Gry i wręczenie nagród ( Centrum Olimpijskie, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4)

Źrodło: Muzeum Sportu i Turystyki

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL