Polska po 1989 roku

26.04.2018

MON: w Dzień Flagi RP akcja „SZANUJ, KOCHAJ, CHROŃ”

02.05.2018 - 02.05.2018 Akcja MON pod hasłem „SZANUJ, KOCHAJ, CHROŃ” Akcja MON pod hasłem „SZANUJ, KOCHAJ, CHROŃ”

- MON informuje:

Z okazji Dnia Flagi RP i setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 2 maja 2018 o godz. 15 Ministerstwo Obrony Narodowej rozpoczyna akcję pod hasłem „SZANUJ, KOCHAJ, CHROŃ” promującą szacunek dla symboli narodowych i znaków wojskowych.

Zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie do Łazienek Królewskich (Taras przed Pałacem na Wyspie). W programie: wystawa na temat polskich symboli narodowych i znaków Sił Zbrojnych RP, a także pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Siedlec. O 16.00 w Amfiteatrze rozpocznie się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego zatytułowany „Służymy Niepodległej”.

Dla uczestników imprezy MON przygotowało kilka tysięcy broszur na temat Biało-Czerwonej, Orła Białego i Hymnu RP.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ sno/ amac/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL