II wojna światowa

14.11.2017

VII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera

03.12.2017 - 17.12.2017 "VII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera" "VII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera"

Rusza akcja „VII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera”, której celem jest duchowe i materialne wsparcie kombatantów.

Akcja „Paczka dla Bohatera” to działająca już od 7 lat inicjatywa społeczna, w której biorą udział wolontariusze z całej Polski. Działania polegają na zbiórce artykułów spożywczych i chemicznych dla kombatantów i weteranów II wojny światowej i podziemia niepodległościowego.

"Można przygotować kartki świąteczne, laurki, paczkę z artykułami spożywczymi lub higienicznymi i przesłać do koordynatora akcji lub przekazać w miejscu wskazanym na stronie wydarzenia „VII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera” na Facebooku" - informuje prezes Stowarzyszenia "Paczka dla Bohatera" Tomasz Sawicki. 

Z roku na rok pojawia się coraz więcej potrzebujących. "Przy pierwszej zbiórce było 36 weteranów do obdarowania, teraz jest ponad 1500. Początkowo działaliśmy tylko w Szczecinie, dziś akcja obejmuje całą Polskę" - mówi Sawicki.

"Pomagamy nie tylko kombatantom II wojny światowej, ale też opozycjonistom z czasów PRL, ze Stowarzyszenia Grudzień’70, NSZZ +Solidarność+. Głównie jednak opieramy się na pomocy żołnierzom Armii Krajowej, Związku Powstańców Warszawskich, NSZ" - informuje prezes Stowarzyszenia.

"Paczka jest takim pretekstem do odwiedzin, których te osoby również potrzebują. Pomagamy również w ciągu roku - w remontach domu, robieniu zakupów. Przy wręczaniu paczki możemy zapytać, w jaki sposób możemy pomóc takiej osobie w pozostałe dni w roku" - dodaje Sawicki.

W akcji Stowarzyszenia „Paczka dla Bohatera” udział biorą: Związek Powstańców Warszawskich, Światowy Związek Żołnierzy AK, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Związek Sybiraków, Związek Powstańców Warszawskich i inne organizacje kombatanckie. W rozwożeniu paczek pomagają różnorakie służby mundurowe: Wojsko Polskie, Straż Graniczna, Służba Więzienna, a także harcerze czy grupy rekonstrukcyjne.

Dotychczas przeprowadzono sześć edycji z okazji Świąt Bożego Narodzenia i jedną z okazji Świąt Wielkiej Nocy.

Strona wydarzenia: „VII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera”

aleb/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL