Inne

02.01.2013 aktualizacja 18.07.2016

„Barwy Nieobojętne” - projekt Muzeum Józefa Piłsudskiego

fot.MJP fot.MJP

„Barwy Nieobojętne” to projekt edukacyjny Muzeum Józefa Piłsudskiego dla klas szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Projekt składa się z trzech elementów: warsztatów, profilu na portalu społecznościowym Facebook oraz konkursu fotograficznego.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Odbywają się one w willi „Bzów” w Sulejówku, niedaleko dworku „Milusin” Józefa i Aleksandry Piłsudskich.

„Barwy Nieobojętne” mają zachęcić młodzież do udzielenia własnych odpowiedzi na  pytania: Jak używamy dzisiaj symboli narodowych? Jakie mają one dla nas znaczenie i z jakimi wartościami się wiążą? Wychodząc od osobistego doświadczenia uczestnicy projektu będą zastanawiać się nad wartościami i znaczeniami, jakie wiążą się dla nich z „barwami nieobojętnymi”.

Podczas warsztatów będzie mowa o  dziejach symboli narodowych oraz o ich funkcjonowaniu we współczesnej kulturze. Wykorzystując jako inspirację dzieła sztuki związane z wybraną tematyką oraz zdjęcia z manifestacji, parad, pikiet i meczów piłkarskich, warsztaty stworzą uczniom sposobność podjęcia własnych działań twórczych, będą także zachętą do czynnego udziału w sprawach publicznych.

Programowi „Barwy Nieobojętne” towarzyszy konkurs fotograficzny:„A to Polska właśnie. Symbole narodowe w przestrzeni publicznej".Zadaniem konkursowym jest wykonanie zdjęcia związanego z tematyką symboli narodowych w przestrzeni publicznej.

(MJP)

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL