Polska po 1989 roku

17.05.2018

Kancelaria Sejmu do uczestników Sejmu Dzieci i Młodzieży: mamy nadzieję, że spotkamy się jesienią

Mając na uwadze względy organizacyjne oraz bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w budynkach sejmowych zdecydowano o odwołaniu posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży; mamy nadzieję, że spotkamy się jesienią - podkreśliła Kancelaria Sejmu w liście skierowanym do uczestników SDiM.

"W związku z bieżącą sytuacją w Sejmie z wielką przykrością musimy poinformować Was o decyzji w sprawie tegorocznej sesji zaplanowanej na 1 czerwca 2018 r." - czytamy w liście do Sejmu Dzieci i Młodzieży.

"Mając na uwadze względy organizacyjne oraz bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w budynkach sejmowych, z przyczyn niezależnych od Kancelarii Sejmu, zdecydowano o odwołaniu posiedzenia SDiM. Chcemy by sesja odbywała się w warunkach pozwalających na zrealizowanie celów edukacyjnych projektu i by uczestnicy SDiM mogli swobodnie poznać siedzibę Sejmu" - czytamy w piśmie Centrum Informacyjnego Kancelarii Sejmu.

Jednocześnie zapewniono, że Kancelaria na bieżąco będzie informować uczestników SDiM "o wszystkich kolejnych decyzjach podjętych w tej sprawie". "Mamy nadzieję, że spotkamy się jesienią" - podkreślono.

CIS zapewniło, że wszelkie informacje dotyczące SDiM przekazywane będą za pośrednictwem Facebooka oraz mailowo do każdego z uczestników Sejmu Dzieci i Młodzieży.

W wieczornym komunikacie CIS poinformowało, że posiedzenie SDiM zostało przełożone na wrzesień 2018 r. "Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy" - podkreślono.

Organizowany od 1994 roku Sejm Dzieci i Młodzieży liczy 460 posłów. Jego obrady wzorowane są na procedurach obowiązujących w prawdziwym Sejmie, co ma przybliżać uczestnikom zasady polskiego parlamentaryzmu. Debata plenarna oraz poprzedzające ją prace komisji odbywają się według wcześniej uchwalonej ordynacji wyborczej oraz Regulaminu Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Celem sesji jest kształtowanie postaw patriotycznych, rozpowszechnianie tradycji narodowej i państwowej, upowszechnianie wiedzy o miejscach pamięci i ich znaczeniu dla historii, dziedzictwa i tożsamości lokalnej. Dlatego w tym roku zadaniem uczniów ubiegających się o mandat dziecięcego posła było podjęcie działań zmierzających do zwiększenia znaczenia pamięci historycznej w społeczności lokalnej. (PAP)

autor: Anna Tustanowska

amt/ par/ hgt/ eaw/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL