II wojna światowa

21.08.2015 aktualizacja 18.07.2016

Konkurs Muzeum Historycznego Miasta Krakowa "Pamięć Miejsca"

Konkurs Muzeum Historycznego Miasta Krakowa „Pamięć Miejsca” Konkurs Muzeum Historycznego Miasta Krakowa „Pamięć Miejsca”

Muzeum Historyczne Miast Krakowa organizuje dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych konkurs fotograficzny "Pamięć Miejsca" i poprzedzające go warsztaty. Ideą inicjatywy jest próba nowego spojrzenia na miejsca związane z upamiętnieniem II wojny światowej oraz historii z nimi związanej.

Konkurs poprzedzą warsztaty fotograficzne, które odbędą się 4 i 11 września przy ul. Pomorskiej 2 w Krakowie. Ich uczestnicy wezmą następnie udział w konkursie "Pamięć Miejsca", w którym główną nagrodą jest aparat cyfrowy - lustrzanka.

Zapis na warsztaty odbywają się za pośrednictwem Centrum Obsługi Zwiedzających MHK do 2 września 2015 r. Ilość miejsc ograniczona.

Konkurs stanowi część tegorocznej edycji Dni Pamięci Ofiar Gestapo.

Więcej informacji na fanpage'u konkursu.

Źródło: Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL