Polska po 1989 roku

05.11.2018

MEN: Ponad 16 tys. szkół i przedszkoli zgłosiło się do wspólnego śpiewania hymnu

Źródło: MEN Źródło: MEN

Ponad 16 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych zgłosiło do tej pory chęć udziału w akcji „Rekord dla Niepodległej„ i odśpiewania wspólnie 9 listopada o godzinie 11.11 hymnu narodowego – poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka MEN Anna Ostrowska.

Podała, że najwięcej zgłoszeń napłynęło z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, mazowieckiego i śląskiego.

Szkoły, które chcą włączyć się do akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej, powinny 9 listopada 2018 r. (w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości) o symbolicznej godzinie 11.11 zorganizować wspólne śpiewanie czterech zwrotek "Mazurka Dąbrowskiego". Na pamiątkę wspólnego bicia "Rekordu dla Niepodległej" otrzymają pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami od minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej.

Warunkiem uczestniczenia w akcji jest przesłanie przez dyrektora danego przedszkola, szkoły lub placówki oświatowej ankiety zgłoszeniowej widocznej w strefie dla zalogowanych w Systemie Informacji Oświatowej – SIO (zakładka "Ankieta"). Można to zrobić do 8 listopada do godz. 12.00.

Polskie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe za granicą, chętne do udziału w biciu "Rekordu dla Niepodległej", proszone są o przesyłanie zgłoszeń mailowo na adres Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą rekorddlaniepodleglej@orpeg.pl. W zgłoszeniu powinny znaleźć się następujące informacje: nazwa i typ przedszkola/szkoły/ placówki oświatowej oraz szacowana liczba uczniów i nauczycieli biorących udział w akcji. MEN prosi także o zapoznanie się klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych przez ORPEG [link do http://www.orpeg.pl/index.php/rodo]

"Ponadto zachęcamy wszystkich do dokumentowania bicia +Rekordu dla Niepodległej+ i umieszczania zdjęć oraz filmów z akcji na swoich stronach internetowych oraz profilach na portalach społecznościowych z wykorzystaniem #RekordDlaNiepodległej. Chcielibyśmy, aby ten wyjątkowy dzień zapisał się w historii każdego przedszkola, szkoły i placówki oświatowej jako pamiątka dla przyszłych pokoleń" – zaznaczyła Ostrowska. (PAP)

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

dsr/ joz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL