Polska po 1989 roku

23.10.2018

Minister edukacji zachęca szkoły i przedszkola do wspólnego odśpiewania hymnu

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Fot. PAP/P. Polak Minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Fot. PAP/P. Polak

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy ministrze edukacji zapraszają przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą do udziału w akcji „Rekord dla Niepodległej” i odśpiewania wspólnie 9 listopada o godzinie 11.11 hymnu narodowego.

Szkoły, które chcą włączyć się w bicie "Rekordu dla Niepodległej", powinny 9 listopada 2018 r. (w ostatni dzień roboczy przed Świętem Niepodległości) o symbolicznej godzinie 11.11 zorganizować wspólne śpiewanie czterech zwrotek "Mazurka Dąbrowskiego".

Rzecznik prasowa MEN Anna Ostrowska poinformowała, że wszystkie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe, które zgłoszą swój udział w biciu "Rekordu dla Niepodległej", otrzymają pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami od minister edukacji.

"Na zgłoszenia czekamy do czwartku, 8 listopada, do godz. 12.00. Warunkiem uczestnictwa w akcji jest przesłanie przez dyrektora danego przedszkola, szkoły lub placówki oświatowej ankiety zgłoszeniowej widocznej w Strefie dla zalogowanych w Systemie Informacji Oświatowej (zakładka "Ankieta")" – napisała Ostrowska w komunikacie przekazanym PAP. Dotyczy to przedszkoli, szkół i placówek działających w kraju.

Polskie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe za granicą, chętne do udziału w biciu "Rekordu dla Niepodległej" proszone są o przesyłanie zgłoszeń mailowo na adres Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą rekorddlaniepodleglej@orpeg.pl. W zgłoszeniu powinny znaleźć się następujące informacje: nazwa i typ przedszkola/szkoły/ placówki oświatowej oraz szacowana liczba uczniów i nauczycieli biorących udział w akcji. MEN prosi także o zapoznanie się klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych przez ORPEG [link do http://www.orpeg.pl/index.php/rodo]

"Ponadto zachęcamy wszystkich do dokumentowania bicia +Rekordu dla Niepodległej+ i umieszczania zdjęć oraz filmów z akcji na swoich stronach internetowych oraz profilach na portalach społecznościowych z wykorzystaniem #RekordDlaNiepodległej. Chcielibyśmy, aby ten wyjątkowy dzień zapisał się w historii każdego przedszkola, szkoły i placówki oświatowej jako pamiątka dla przyszłych pokoleń. Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości!" – napisała Ostrowska. (PAP)

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

dsr/ joz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL