Kultura i sztuka po 1989 roku

29.05.2018

MKiDN: wiceminister Wanda Zwinogrodzka wręczyła stypendia uczniom szkół artystycznych

Wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka wręczyła we wtorek stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dyplomantom szkół artystycznych - poinformowało MKiDN. Stypendia przyznano 28 uczniom szkół muzycznych, plastycznych i baletowych z całej Polski.

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła w siedzibie MKiDN.

"Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom tegorocznej nagrody i życzę dalszych sukcesów. Cieszę się, że w ten sposób możemy docenić i wesprzeć wasz talent. Mam nadzieję, że przyznane stypendia pozwolą wam rozwijać swoje pasje, spełniać marzenia i działać w przyszłości dla rozwoju polskiej kultury" - powiedziała wiceminister kultury, cytowana w komunikacie resortu.

Jak podało MKiDN, stypendium może być przyznane uczniowi szkoły średniej artystycznej, który uzyskał za semestr wysoką średnią ocen z przedmiotów artystyczno-zawodowych oraz jest laureatem krajowego lub międzynarodowego konkursu. Kwota stypendium wypłacana jest jednorazowo i ma umożliwić realizację indywidualnych potrzeb stypendysty np. zakup instrumentu lub pokrycie kosztów konkursu czy warsztatów. (PAP)

autor: Katarzyna Krzykowska

ksi/ itm/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL