Polska po 1989 roku

20.03.2019

Nauczyciele z „S” do prezydenta: z zadowoleniem przyjęliśmy pańskie działania

Z zadowoleniem przyjęliśmy działania podjęte przez Pana Prezydenta, które są świadectwem troski o przyszłe pokolenia Polaków – napisali w środę do prezydenta Andrzeja Dudy nauczyciele z NSZZ "Solidarność", protestujący w siedzibie Kuratora Oświaty w Krakowie.

W piśmie, przekazanym PAP przez rzecznik prasową Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" protestujący podkreślili, że z zadowoleniem przyjęli działania podjęte przez prezydenta na rzecz rozwiązania problemów nauczycieli. Ocenili, że są one świadectwem troski o przyszłe pokolenia Polaków.

Strajkujący w Krakowie nauczyciele poinformowali Andrzeja Dudę, że domagają się "podniesienia wynagrodzenia zasadniczego pracowników oświaty o 15 proc z wyrównaniem od stycznia 2019 r., podniesienia wynagrodzenia zasadniczego pracowników oświaty o 15 proc. od stycznia 2020r., wycofania przepisów dotyczących wydłużonej ścieżki awansu zawodowego nauczycieli, powrotu do poprzednich rozwiązań prawnych dotyczących oceny pracy nauczycieli, zgodnie z deklaracją min. Anny Zalewskiej zawartą w liście do nauczycieli z grudnia 2018r.”

Członkowie oświatowej "S" wyrazili nadzieję, że rozmowy prezydenta z premierem "przyniosą oczekiwane przez nauczycieli rozwiązania".

Według nieoficjalnych informacji w środę wieczorem w Pałacu Prezydenckim ma odbyć się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie oczekiwań nauczycieli, co do wzrostu ich wynagrodzeń.

Prezydent powiedział we wtorek, że podejmie rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie oczekiwań nauczycieli, co do wzrostu wynagrodzeń. "Zapewniam państwa, że będę o tym rozmawiał z panem premierem. To jest sytuacja ważna i poważna i wierzę w to, że znajdziemy rozwiązanie" – oświadczył Andrzej Duda.

Od 10 dni przedstawiciele oświatowej Solidarności okupują małopolskie kuratorium oświaty w Krakowie. (PAP)

wk/ joz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL