Kultura i sztuka po 1989 roku

22.09.2018

Od października w Filharmonii Gorzowskiej kolejna edycja warsztatów edukacyjnych

Wraz z początkiem października Filharmonia Gorzowska rozpocznie kolejną edycję warsztatów edukacyjnych dla szkół i przedszkoli pn. Akademia Muzyki. W nowym sezonie audycje będą poświęcone muzyce polskiej – od ludowej, po melodie z polskich filmów animowanych.

Jak poinformowała rzecznik Filharmonii Gorzowskiej Urszula Śliwińska, Akademia Muzyki to cykliczne zajęcia edukacyjne dla grup zorganizowanych ze szkół i przedszkoli. W poprzednim sezonie artystycznym uczestniczyło w nich 260 grup z placówek z Gorzowa i okolic.

W tym roku zajęcia będą nie tylko okazją do obcowania z muzyka klasyczną, ale również z muzykami, gdyż zajęcia poprowadzą trzy muzyczki z Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej.

„Akademia Muzyki to interaktywne warsztaty, które pozwalają dzieciom na systematyczne zdobywanie wiedzy o muzyce, kompozytorach, instrumentach, epokach i stylach muzycznych, a także uczą świadomego obcowania z muzyką klasyczną. Formuła comiesięcznych spotkań łączy w sobie elementy koncertu oraz minilekcji, w której uczniowie biorą czynny udział” – wyjaśniła rzecznik.

Dodała, że dodatkowym atutem tychże działań jest profesjonalna przestrzeń koncertowa, która dzięki swojej doskonałej akustyce stanowi najlepsze miejsce odbioru muzyki.

„Sama zaś obecność w obiekcie filharmonii to istotny element szeroko rozumianej edukacji kulturalnej” – zaznaczyła Śliwińska.

Tematem przewodnim Akademii Muzyki w sezonie 2018/2019 będzie muzyka polska w bardzo różnych wydaniach – od klasyki, przez muzykę ludową i rozrywkową, po melodie z ulubionych polskich bajek. Pierwsze zajęcia odbędą się 1-4 października pod hasłem „Klasyczni giganci”.

„W październiku zapraszamy na spotkanie z muzyką kompozytorów, których twórczość okazała się kamieniem milowym w rozwoju muzyki polskiej. Wraz z naszymi muzycznymi gośćmi wyruszymy w podróż do przeszłości – zarówno bardzo odległej, jak i całkiem niedalekiej – i spróbujemy rozstrzygnąć, kto zasługuje na miano największego giganta polskiej muzyki klasycznej” – zapowiedziała wiolonczelistka Katarzyna Winkiewicz, która poprowadzi zajęcia.

Audycje z cyklu Akademia Muzyki będą odbywały się w sali kameralnej Filharmonii Gorzowskiej. (PAP)

autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ hgt/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL