Polska po 1989 roku

06.11.2019

Politechnika Łódzka przygotowała dla uczniów matury próbne

Politechnika Łódzka przygotowała dla uczniów matury próbne. Uczelnia stworzyła możliwość systematycznego powtarzania i sprawdzenia wiedzy z matematyki, fizyki i chemii na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

"Jest to pierwsza matura próbna dostępna do rozwiązania online dla wszystkich maturzystów z obszaru całego kraju" – poinformowała rzecznik Politechniki Łódzkiej Ewa Chojnacka.

Aby wziąć udział w sprawdzianie wiedzy, uczestnicy rejestrują się do odpowiedniej matury na portalu www.infimat.p.lodz.pl. Najbliższa sesja maturalna rozpocznie się w sobotę 9 listopada.

Zadania będą dostępne przez cały tydzień. Test można rozwiązać tylko raz, uczniowie mają na to 180 minut. Zadania przygotowują pracownicy Politechniki Łódzkiej i nauczyciele I LO w Łodzi. Poprawne odpowiedzi wraz ze swoim wynikiem uczeń zobaczy 17 listopada, czyli po zakończeniu sesji maturalnej lub w dowolnym późniejszym terminie przez cały rok szkolny.

"W pierwszej sesji maturalnej, która odbyła się w październiku, uczestniczyli uczniowie z około 400 szkół z całej Polski. Największym zainteresowaniem cieszyła się matura z matematyki podstawowej" – powiedziała organizująca projekt dr Ewa Korzeniewska z Politechniki Łódzkiej.

Korzeniewska poinformowała, że testy z nowymi zadaniami, poza terminem listopadowym, będą dostępne jeszcze dwukrotnie – w grudniu i w marcu.

"Mamy nadzieję, że ta forma matury próbnej ułatwi uczniom powtarzanie materiału, a tym samym przyczyni się do zdania matury na satysfakcjonującym poziomie" – dodała.

Maturzyści rok szkolny 2019/2020 zakończą 24 kwietnia. 4 maja ruszy sesja egzaminacyjna. (PAP)

Autor: Jacek Walczak

jaw/ joz/
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL