Polska po 1989 roku

05.04.2019 aktualizacja 06.04.2019

Polska i Łotwa podpisały porozumienie o współpracy w zakresie edukacji obronnej

Szef MON Mariusz Błaszczak oraz wicepremier i minister obrony Republiki Łotewskiej Artis Pabriks podpisali w piątek porozumienie o współpracy w zakresie edukacji obronnej uczniów klas mundurowych – informuje Centrum Operacyjne Ministra Obrony Narodowej.

Porozumienie między oboma resortami obrony podpisano podczas spotkania obu ministrów w ramach tzw. Bukaresztańskiej Dziewiątki, zrzeszającej państwa wschodniej flanki NATO.

"Współpraca polsko-łotewska w zakresie edukacji uczniów klas mundurowych opierać się będzie m. in. na organizacji wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych i szkoleniowych z zakresu bezpieczeństwa i obronności np. obozów szkoleniowych lub zawodów użyteczno-bojowych, działaniach na rzecz wdrażania innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych oraz wymianie wniosków i doświadczeń w tym zakresie" - napisano w komunikacie MON.

Dziewiątka Bukaresztańska to regionalna inicjatywa służącą koordynacji stanowisk i wymianie poglądów państw wschodniej flanki NATO na sprawy bezpieczeństwa. Ministrowie obrony Polski, Rumunii, Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier, Słowacji, Czech i Bułgarii spotkali się w Warszawie podczas dwudniowego szczytu B9, który rozpoczął się w czwartek.(PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL